Firma Atlas Copco

Firma Atlas Copco.

Atlas Copco to firma zajmująca się wynajmem, sprzedażą, a także serwisem urządzeń związanych z tematyką technik górnictwa i budownictwa, technik sprężonego powietrza, a także technik przemysłowych. Przedsiębiorstwo to jest znane na całym świecie, a sprzęt, którym dysponuje wykorzystywany jest do międzynarodowych projektów. W Polsce przedstawicielem firmy jest Atlas Capco Polska sp. z o.o., a jego centrala znajduje się w Warszawie.
Firma ta dysponuje produktami podzielonymi na trzy grupy. Pierwszą z nich są maszyny takie jak sprężarki i generatory, a wśród nich można wyróżnić: sprężarki stacjonarne, mobilne, urządzenia do uzdatniania powietrza, generatory prądu, turbo ekspandery i sprężarki gazów procesowych. Inną grupą sprzętów są maszyny budowlane i górnicze takie jak: wiertarki pneumatyczne, różnego rodzaju wiertnice, sprzęt do wyburzania, wozy podziemne, maszyny do prac drogowych oraz sprzęty geoinżynieryjne. Firma zajmuje się także produkcją oraz wynajmem narzędzi pneumatycznych oraz systemów montażowych.
Atlas copco to przedsiębiorstwo, które szczególną uwagę zwraca na wydajność i jakość oferowanych usług i sprzętu. Ważnym aspektem wyróżniającym tą firmę jest dbałość o bezpieczeństwo i oszczędność energii. Dzięki tym cechom oraz solidnym produktom firma zajmuje czołowe miejsce na świecie.